زیر باران باید رفت
دیروز فهمیدم گروههایی از دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام به سینما اریکه می روند و تا اخراجی ها 3 را ببینند. (
+) رفتم تا در سال نو دیداری با دوستان تازه کنیم.
چه بارانی می آمد. سانس هشت و نیم بود و همه تماشاچیان سالن اصلی سینمای اریکه خیس شده بودند. فکر کردم امام صادقی ها با اتوبوس می آیند. اما دیدم برخی شان همه مسیر نیم ساعته را پیاده آمده بودند! بقیه هم عمدتا سر خیابان زیر باران ایستاده بودند و گفته بودند: بلوار پاک نژاد! و بعد شش، هفت  نفری سوار ماشین هایی می شدند که می ایستادند.

صد امام صادقی در سینما

 تقریبا بیش از صد امام صادقی آنجا بود؛ اما نمی دانم چرا مسئولان  دانشگاهشان فکری برای این همه استقبال و اشتیاق بچه هاشان نکرده بودند! در بین آنانی که پس از شروع به سالن می آمدند، امام صادقی ها بیشترین تعداد را  داشتند! راستی بعضی امام صادقی ها هم متاهلی آمده بودند. ظاهرا خیلی از شهرستانها سینما ندارد.

حضور امام صادقی ها اثر خاصی نداشت تا هنگام خروج از سینما که فضای مجتمع اریکه پر شده بود از جوانان ریشدار انقلابی! به هر حال دیدن فیلم در جمع دوستان یک حس و حال دیگری دارد.
فیلم اخراجی ها سهراستگویی یا دروغگویی درباره حقیقت جامعه ایران: مقایسه دو فیلم اخراجی ها 3 و جدایی نادر از سیمین
بعد از تبریک سال نو و احوالپرسی از دوستان، متوجه شدم برخی از آنها هم همدیگر را برای اولین بار است که در سال جدید می بینند! ساعت 10 و 45 جدایی نادر از سیمین شروع می شد و بعضی امام صادقی ها بلیط آن را هم تهیه کرده بودند که تعداد آنها هم کم نبود! یکی از امام صادقی ها که در جشنواره جدایی نادر از سیمین را دیده بود می گفت: این فیلم داره می گه مذهبی های ایران هم دروغ می گن و چنین جامعه ای اصلا جای موندن نیست. فیلم اعصاب خرد کنیه.

درباره فیلم اخراجی ها هم می گفتند: فیلم یا به قول بعضی ها ویدئو کلیپ. مهم این بود که کارگردان حرف خودش رو زد و مردم هم فهمیدند و پسندیدند. فیلم عامه پسند کم نیست. اما مردم می آن این فیلم را می بینند. مردم دنبال حقیقتند و ده نمکی هم حقایق را گفت. ولی جدایی اصغر فرهادی با حقیقت جامعه ایران خیلی فاصله داره و در حقیقت جدایی اصغر فرهادی است با جامعه ایران؛ نه جدایی نادر از سیمین!


 نسخه کم‌حجم موبایلی لجمن http://Lajman.ir/m
خبرمایه جهت اشتراک جدیدترین مطالب http://Lajman.ir/rss
لجمن: لبه جلویی منطقه نبرد